31 Mart 2021 Çarşamba

ADANA'DAN İSTANBUL'A DOĞRU UZANAN BİR HİKAYE RAMO

            RAMO belkide bütün dünyayı esir alıp herkesi şaşkına çeviren Covid 19 virüsünden en çok etkilenen dizi yapımı oldu. İlk sezonu 11 bölüm gibi kısa bir şekilde pandemi şartlarının daha sıkı uygulandığı bir dönemde bitmek zorunda olan RAMO,dizisi Adana'da geçen bir hikaye olarak başladı. Kadrosunda MURAT YILDIRIM,ESRA BİLGİÇ,GÖRKEM SEVİNDİK,CEMRE BAYSEL,RÜZGAR AKSOY,İLHAN ŞEN,İDİL FIRAT,İLKER AKSUM ve YİĞİT ÖZŞENER OLAN dizi ilk 4 bölüm olarak çok merak edildi. Adana da çekimlerine başlanan ve birinci sezon bitene kadar çekimlerine ADANA'da devam eden dizi bu yönü ile diğer dizilerden ayrılıyordu. Dizide RAMO'nun çetesi olarak diyebileceğimiz topluluk ADANA'DA ki bir mafya ya, ADANADA ki mafyada İSTANBULDA ki bir mafyaya bağlı. Dizi bu şekilde yayın hayatına başlamış ve kötü de sayılmayacak bir şekilde hayatına devam ediyordu.

               Ancak ne olduysa işte covid 19 dan sonra oldu. Dizi pandemi kuralları dolayısıyla SEZON FİNALİ yapmak zorunda kaldı. Hem bölüm olarak hem de hikaye olarak eksik bir anlatımda kalmış olan RAMO dizisine bir de ikinci sezonun başlamasına yakın AYRILIKLAR damga vurdu. Birbir ayrılıklarını açıklayan oyuncuların kararlarını yapım şirketide onaylıyordu. Diziden GÖRKEM SEVİNDİK,İLHAN ŞEN,CEMRE BAYSEL,RÜZGAR AKSOY gibi isimler daha sezon başında İDİL FIRAT,YİĞİT ÖZŞENER gibi isimler ise ikinci sezonun başlamasının üstünden kısa bir süre sonra ayrıldı. 

                Olayların bu kadar hızlı gelişmesindeki nasibi tabi ki çekim ekibi de aldı. İlk 11 bölümü yöneten Yağız Alp Akaydın diziden ayrıldı. Yerine Murat Çağatay Tosun geldi. Hikayede ADANA'DAN İSTANBUL'A taşındı. Olumlu anlamda ne olduysa bundan sonra oldu. OLGUN TOKER,DEVRİM ÖZKAN,ATİLLA OLGAÇ gibi bir dolu oyuncu transfer eden dizi Barış Erdoğan İlker Arslan'ın kalemine bırakılıp yönetmende sektörün iyilerinden birisinde M.ÇAĞATAY TOSUN'da olunca yükseliş kaçınılmaz oldu. Dizi Salı gününden Cuma gününe alınarak belki de ömrünü uzattı. Dizilerin daha en başta kendi kitlesini oluşturduğunu varsayarsak RAMO bunu daha çok izlendikçe sevilmeye başlanan birinci sezonda var olmayan seyirciyi ikinci sezonda oldukça hareketli bir senaryo ile toplamayı başardı. Dizi şuan ikinci sezon sonuna kadar rahat bir şekilde gidecek gibi görünüyor. BKM'nin uzun süreden sonra ilk başarılı işi olarak sayabileceğimiz dizi 3.SEZON onayını alır mı bilinmez ama kendi nacizane yorumum, ilk sezondan sonra bu kadar değişip bunuda iyi bir çizgiye oturtan dizi, sezon başında yine oyuncu ayrılıkları sıkıntısı çekmeyecek ise bir sezon onayını daha hak ediyor diye düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...