11 Nisan 2021 Pazar

AKREP DİZİSİNE GEREKEN DEĞER VERİLMİYOR

      Başrolünde Demet Akbağ, Evrim Alasya ve Yusuf Çim olan dizide olaylar gayet hızlı bir şekilde anlatılsa bile sonuç olarak istediğini alamıyor. Son yayınlandığı bölüm ile tüm kategorilerde 1 reytinglere düşen dizi Perşembe günü yayınlanıyor. Kadro da tiyatro sanatının en iyisi olan oyuncu Demet Akbağ ismi ile ilk başlarda büyük yankı uyandıran dizi nedense insanlardan ilgi görmüyor.

     Kanal'ın, yapım hakkında verdiği kararlar ile de bu sonucun oluşmasında bir yeri var elbet söylemeden edemem. İlk başlarda Cuma günü izleyici ile buluşan dizi sonuçlar bakımından düşük bir reyting ile açılışı yapmış ancak haftadan haftaya ufak ufak da olsa yükselmeler gösterip yukarı doğru bir ivme ile gidiyordu. Yine de iyi sayılmayacak bir sonuca Star Tv'nin yapmış olduğu hamle ile adeta balta vurdu. Seni Çok Bekledim dizisi için Akrep dizisini Cuma'dan Perşembe gününe alan kanal dizinin oluşturmuş olduğu küçük bir kitleyi de kaçırmış oldu. 

     Üstelik bu Star Tv'nin Seni Çok Bekledim dizisi için yapmış olduğu ilk hamle değil. Akrep dizisini de Perşembe yayınlayabilmek için Perşembe günleri yayınlanan Sol Yanım dizisini Çarşamba'ya almak zorunda kaldı. Peki sonuç ne oldu derseniz günü değişen Sol Yanım 12. Bölümde final yaparak ekranlara veda etti. Bu uğraşın sebebi olan Seni Çok Bekledim dizisi ise 13. Bölümde final yapma kararı aldı. 

     Kanal yaptığı yanlışı anlamış olacak ki medya da çıkan haberlerden Akrep dizisi ile 26 Bölüm yayınlama garantisi ile sözleşme imzaladığı anlaşıldı. Yaklaşık 9-10 haftası daha olduğu görülen Akrep'in aldığı son 1 civarı sonuçlar ile inşallah dizi sözleşmeye rağmen bitirilmez de hikayesini tamamlayabilir. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

KANAL D VE ATV KANALLARINDAN PEŞ PEŞE RADİKAL KARARLAR GELİYOR

    Kanal D, yaz aylarında yayınlamaya başladığı ve iyi sonuçlar elde ettiği dizisi olan BAHT OYUNU'NU 17. bölümde bitirme kararı aldı. ...