4 Nisan 2021 Pazar

KIRMIZI ODA'NIN GERÇEKLİĞİ HAYAL Mİ ?

 TV 8 ekranlarında dizi görmeye pek alışık değiliz. Kanal ilk başlarda dizi denemişliği var ancak istedikleri gibi olmayınca dizi yayınlamaktan vazgeçtiler. Kanal yapısı itibarıyla zaten eğlence temalı bir kanal olacaktı ve o yönde de ilerledi. Yine de nadiren denediği diziler oldu ve bunlarda başarısız sonuçlar elde etti. Bu yayın döneminde dizi yayınlama cesaretini bir kez daha deneyen TV 8 bu sefer şeytanın bacağını kırdı. İşte o şanslı dizi KIRMIZI ODA. 

TV 8 de 31 bölümür yayınlanan dizi ekranlara geldiği Cuma günü her hafta listelerde 1. olmayı başarıyor. Dizinin başrolünde Binnur Kaya faktörü diziyi belkide daha izlenilir kılıyor. Bu açıdan şansın TV 8 kanalının yanında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dizinin ana kadrosundan zaman zaman ayrılıklar ve sevilen konuk oyuncuların ayrılıkları olsa da KIRMIZI ODA yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Şimdi gelelim benim için önemli olan esas meseleye. KIRMIZI ODA dizisinde verilmek istenen mesajlar gayet net ve yerinde. Doğru noktalara parmak basarak bu işleyişi sürdürüyor. Fakat bazen sırf ağlatmak için orantısız romantizm ve dram eklemeleri izleyiciyi yoruyor. Buda gerçeklik algısından kopuyormuş hissi uyandırıyor. Yani izlediğin senin hikayen değil de bir baskasinin hikayesi oluyor. Bu nedenle de doğru noktalara gitmeyi başaran dizinin vermek istediği mesajın etkisini azaltıyor. Bu konuda ufak bir sıkıntı yaşadıklarını düşünüyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...