6 Nisan 2021 Salı

MENAJERİMİ ARA TAM GAZ YOLA DEVAM MI ?

     Menajerimi ara dizisi şuan belki de diğer yapımlar arasında en özgün senaryoya sahip yapım. Tokat,töre,namus,yalandan evlilik,intikam,mafya gibi konuları kendinde barındırmayan dizinin ilk başlarda reytingi olsa bile şuan gelinen nokta da (32.bölüm) melasef ki reytingi 2'nin altına düşmüş bulunmakta. Ancak yapımcıları ve kanalı bir yönden tebrik etmek gerekir. Sektörde birçok kendine benzeyen ve kendini tekrarlayan iş varken cesaret edip bu senaryo ile yola çıktıkları için. Ancak her ne kadar özgün olsa bile dizi yabancı bir uyarlamadan ibaret.

    Yine de buna rağmen dizi kendi içinde yola devam etmenin fikrini buldu ve bu fikir seyirciler tarafından sevildi. Dizi diğer yapımlar gibi saçma iki jön'e ait hikaye üzerinden ilerlemediği için gayet iyi görünüyordu. Ve bu oranı da dizi içerisinde tutturdukları içinde başrollerin hikayeleri seyirciyi sıkmıyordu. Diziye konuk gelen sanatçıların o bölüm içindeki hikayeleri merak ediliyor ve buda diziyi dinamik tutuyordu. Seyirci sıkılmadan bölüm akıyor ve gelecek hafta başka bir hikaye ile dizi yoluna devam ediyordu. 

    Bir başka açıdan bakıcak olursak dizi kendi içinde 150 dk süren yapımları yine kendisinin de 150 dk süren bir bölümünde eleştirmeyi ihmal etmiyordu. Set çalışanlarının da bir özel hayatı olduğuna değinen Menajerimi Ara bu kadar iyi bir şekilde yazılmasına rağmen yukarıda belirttiğim töre,namus,cinayet,intikam konuları işlemediği ve var olan reytingi de senarist, ekibin hep birlikte olduğu ajans sahnelerini  azaltmasıyla ve ikinci bir faktör olan Beren karekterinin Dicle karekterine sürekli üstünlük kurdurması nedeni ile seyirciyi diziden soğutup kaçırdı. 

    Şuanki sonuçlara göre devam etmesi zor görünen yapımın imdadına resmen kanal yetişti. Edinilen bilgiye göre kanal Menajerimi Ara'yı yaz boyunca da Star Tv de yayınlama kararı aldı. Kendi açımdan da söylemek isterim ki bu karara bende memnun oldum. Ancak yinede belirtmek isterim ki fan kitleleri mutlu olsun diye senaryonun esas konusundan sapılıp Dicle ve Barış sahnelerine yaz aylarında da devam edecek dizinin çok üzerine düşülüp zorlama sahneler yazılmaması tarafındayım. Enerjisi zaten iyi olan dizinin senaryo olarak dizinin yapısında iyi görünmeyen 1/2 kısmı sadece değiştirmesi işe yarayacaktır. 

    Son olarak diyebileceğim, kanal vermiş olduğu bu karardan çok çabuk vazgeçmez ve umarım Menajerimi Ara dizisi yaz ayını tamamlamış olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...