7 Nisan 2021 Çarşamba

SAVAŞÇI DİZİSİNİN PLANLAMASI YANLIŞ MI YAPILDI ?

      FOX Tv ekranlarında 4 Sezon boyunca yayınlanan SAVAŞÇI dizisi Sezon Finali verip araya girmişti. 5.sezon için hazırlık yapan dizide yapımın maliyetleri karşılayamaması dolayısıyla birçok oyuncu dizi ile yollarını ayırmaya karar verdi. Bunlardan en önemlisi Savaşçı dizisinin başrolünde bulunan Berk Oktay'ın ayrılıp Yasak Elma dizisine geçmesiydi. Daha birçok oyuncu ile yollarını ayıran diziye Tamer Karadağlı, Ediz Hun, Ekin Mert Daymaz, Serenay Aktaş, Erkan Meriç ve Anıl Tetik gibi oyuncular dahil oldu. 

     Dizi bu kadar düzenlemeye rağmen Fox Tv bir şekilde yayın hayatına başlatmadı. Sürekli ileri bir tarihe ertelenen dizi bir süre sonra yeni sezonda ekrana gelecek haberlerinin gelmesine neden oldu. Savaşçı dizisinin Fragmanları dahi yayınlanmışken bu kadar uzun süre bekledikten sonra Fox Tv'den açıklama geldi. Savaşçı, Sen Çal Kapımı dizisinin Cumartrsi günü Sezon Finali yapması ile beraberar artık Cumartesi günleri ekrana gelecek. Cumartesi günleri ekrana gelecek dizinin ne zaman yeni bölümleri başlatacağı ise bilinmiyor.

     Mini Yorum: Savaşçı koonsept olarak bir yaz dizisi değil. Bu yüzden yaz aylarında kanalın Savaşçı dizisini yayınlamayacağını düşünürsek 6 ile 8 bölüm arasında bir yayından sonra Sezon Finali vermesi ne kadar doğru bir karar olacak göreceğiz. Hikayeyi yarıda kesip sezon finaline girmek hem kanal hemde Savaşçı dizisi için bir risk taşımaktadır. Çünkü dizi yenilenmiş bir kadro ile seyirci karşısına çıkacaktır. Zaman içinde çıkan haberlere binayen bende dizinin Eylül ayında yayın hayatına başlamasını daha doğru buluyordum. Bir risk alan kanal umarım tahminlerinde başarılı olur. SAVAŞÇI 5.sezon ile Çok yakında Cumartesi günleri FOX TV'DE. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...