4 Nisan 2021 Pazar

YENİ SEZONDA MUCİZELEYECEK MİYİZ ?

        Bu yıl içinde sektörde en ilginç olayları sıralama şansın var mı deseler, MUCİZE DOKTORU olumsuz anlamda ilk sırada yazarım. Dizi öyle bir üst perdeden başladı ki diziler en az 4 ay gibi bir süre Perşembe gününü boş geçmeyi tercih ettiler. Herhangi bir şekilde risk alan birisi yoktu. Hem kanal hem dizi bu hegomonyayı çok güzel yönettiler. Bölüm içi vaka seçimleri, karakterler arası uyum ve etkileşim müthiş bir şekilde yazılmış dizi 20 reyting oranlarının dahi üstüne çıkmıştı. Ancak ne yazık ki ona da geçen sene mart ayı itibarıyla her diziye olduğu gibi pandemi süreci denk geldi ve dizi Sezon Finali yapmak zorunda kaldı. Sezonun hikayesi yarım yamalak kalarak bitmiş oldu. 

       2. sezon başıyla beraber ise seyirciler çok farklı bir MUCİZE DOKTOR olacağının farkında değildiler. Dizinin kendi içindeki problemlere geçmeden önce genel anlamda MUCİZE DOKTOR'U takip eden seyirci mart ayından başlayarak eylül ayına kadar geçen zamanda nerede ise hergün sağlık,hastane,doktor haberlerinde bir bunalım yaşamış olacaktır ki bu durum MUCİZE DOKTOR'A da yansıdı. Bu gayet makul ve anlaşılabilir bir sebep. Başka bir olumsuz olarak adlandırabileceğimiz sebep veya sebepler ise oyuncu ayrılıkları oldu. KIVILCIM karekteri sezon sonu diziden hikayesi bittiği için ayrıldığını söyledi. Dizi ise 2. sezona ilk aldığı reytinglerin yarısını alarak başlamıştı. Aslında belki de KIVILCIM karekterinin ayrılığı kadro anlamında olumsuzlukların peşi sıra geleceği olan adımın ilkiydi. 

         Diziye yeni sezon da Seda Bakan ve Hakan Kurutaş dahil oldu. İlk sezon kadar olmasa da dizi gayet iyi oranlar ile gitmeye devam ediyordu. Ancak bu seferde Seda Bakan virüse yakalanıp diziden izin isteyerek ayrılmaya karar verdi. İlk sezon ortasında diziye dahil olan Merve Dizdar başka teklif sonrası diziden ayrıldı. Hemşire rolünde oynayan Korhan Herduran ve dizinin en önemli karekterlerinden olan REHA ÖZCAN (ADİL HOCA) diziden ayrıldı. Bunlar olurken takviyelere devam eden dizi Ezgi Asaroğlunu kadroya kattı. Dizi bu sırada reyting kaybına devam ediyordu. Seyirci tarafından pek sevilemeyen karekter sonra ki bölümlerde de senarist kurbanı olduğu aşikar. Dost olarak diziye giren karekter bir şekilde tam hissettirilmese de aşk üçgenine sokulmaya çalışıldı ve karekter harcandı. O da bir süre sonra diziden ayrıldı. Ana karekterler daha sonrasında barıştırılmıştı ama dizinin üstünden hem senaristin bocalaması  hem oyuncu ayrılıkları olarak o kadar kötü bir dönem geçmişti ki kaçan seyirciyi bir daha geri getiremedi. VUSLAT karekteri ile diziye dahil olan ZERRİN TEKİNDOR ise (dizi karekteri olarak söylüyorum.) senaristin saçmalamaları ile birlikte tuzu biberi oldu.

         Şayet dizi şuan aldığı oranlar ile rahat rahat 3. sezonu görebilecek durumda. Ancak kanal bu sezon sonunu görmek isteyebilir. Yayınlanan son bölüm ve fragmana bakarsak diziden Demir karekterinin ayrıldığını ve Serkan Keskinin dahil olduğunu görüyoruz. Benim bu durumlardan çıkardığım sonuç: MUCİZE DOKTOR sezon sonuna kadar daha çok su götürür. Bakalım neler olacak. Bekleyip göreceğiz...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...