4 Mayıs 2021 Salı

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR

      Ekranlarımızda Gülseren Budayıcıoğlu furyasının başlamasını sağlayan ilk dizi Doğduğun Ev Kaderindir. Ardından Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı ve Camdaki Kız şeklinde aynı yazarın romanları diziye uyarlandı. Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ilk sezon seyirciler tarafından çok beğenildi. İkinci sezonun başları da gayet iyiydi ancak hikayede sapma yaşandı. Mehdi karekteri bir anda mafyatik işlere bulaştırıldı. İyi mi oldu kötü mü oldu derseniz seyirci zaten bunun cevabını verdi. İlk sezondaki o samimiyet kayboldu. Mehdi dizinin başında var olaan karekterden çok farklı bir yere evrildi. Yapım bunu görecek olacak ki Mehdi karekteri bir süre sonra ölerek diziye veda etti. Yapımcı ise en başta yapması gerekeni en sonda yaptı ve Zeynebin hikayesine giriş yapılacağını söyledi.

     Tam olarak burada bir sıkıntı meydana geldi bana göre. Barış karekteri de henüz Mehdi varken kadroya girdi ve bölümler ilerledikçe Zeynep ve Barış ikilisi üzerinden hikayenin gideceği ve Zeynep ana temalı olacağı anlaşıldı. Zaten bir süre sonra da Mehdi karekteri öldü. Burada bir sorun yok. Hamleler yapılmış en baştan beri olması gerekene dönülmüşken Zeynebin hikayesini ortadan kestirip atmak bence yakışmadı. Evet zorlama bir final olmayacak belki ama hızlandırılmış bir şekilde hikaye anlatıldı. Başlarda bu kadar yavaş giden bir dizi için esas baş karektere bu kadar kısa zaman ayırmak enteresan. Alınan sonuçlara da bakacak olursak ortalama bir şekilde giden dizinin en azından Zeynep üzerinden 1 sezon daha yayınlandığı kanalı da düşünürsek hak ediyordu. Yine de ekibin emeğine sağlık. Hayırlısı olsun.

 DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR 43. FİNAL BÖLÜMÜ İLE 12 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ TV 8'DEHiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...