19 Mayıs 2021 Çarşamba

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU'DA YENİ DÖNEM

      TRT1 ekranlarında eylül ayından itibaren her pazartesi yayınlanmaya başlayan UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU dizisin'de keskin bir değişim ile ALPARSLAN dönemi başlıyor. İlk sezonu 35 bölüm olarak tasarlanan dizi yakın bir süre sonra Sezon Finali yapacak. Sezon finali ile birlikte Melikşah dönemi son bulacak.

     Sezon Finali ile birlikte Buğra Gülsoy ve Ekin Koç dizinin kadrosundan ayrılacak. Yeni Sezon hikayesinin başrolündeki ALPARSLAN karekteri için BARIŞ ARDUÇ ile anlaşıldı. Buğra Gülsoy ve Ekin Koç dışında Hatice Şendil, Sezin Akbaşoğulları'nın da yer almama ihtimali bulunuyor. Yapım şirketi başrol ayrılıklarını doğruladı. 

     4 sezon olarak planlanan ve ilk sezonunda Melikşah dönemini anlatan dizi, kalan 3 sezonda geriye doğru anlatım tekniği ile ALPARSLAN döneminin anlatılacağını söyledi. Buradan da anlaşılıyorki yeni sezonda Buğra Gülsoy ve Ekin Koç yok. Altın yumurtlayan bir diziyi bu şekilde çok keskin değiştirmek mantıklı mı ? ve istediği sonucu yine alabilir mi ? soruları ağır basarken böyle bir değişime kalkışmayı alkışlamak gerekir. Umarım her şey istedikleri gibi gider. Diğer türlü olursa, her şeyi makina gibi işleyen bir dizide, yapımı eline yüzüne bulaştırmaktan başka bir şey olmayacak. 

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 35. BÖLÜM SEZON FİNALİ İLE YAKINDA TRT1'DE.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...