18 Ağustos 2021 Çarşamba

SEN ÇAL KAPIMI FİNAL YAPIYOR

    MF Yapım tarafından 8 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayan Sen Çal Kapımı dizisi Fox Tv'de ekrana geliyordu. Yaz aylarının ilk dönemlerinde en çok izlenen yapımı olan Sen Çal Kapımı dizisinin başrollerinde Hande Erçel ve Kerem Bürsin bulunuyordu. Başrol ikilisinin aralarındaki  uyumları oldukça sevilmeye başlayan dizi yaz ayında yayınlanan bir diziye oranla gayet yüksek sonuçlara imza atıyordu. Ancak ne oldu ise kış dönemi sonrası oldu. Senaryo'da var olan bazı kopukluklar, anlamsız sahne geçişleri ve buna bağlı olarak sürekli değişen senaristler dizinin önündeki en büyük engeli teşkil ediyordu. Basite kaçan senaryolar da dizide olmadı değil. Hafıza kaybı, babaanne meselesinin doğru bir şekilde yazılamaması, bir dizi için var olan oyuncu kadrosunun fazlaca değişime uğraması, konuların sakız misali uzadıkça uzaması.

   Karekterler açısından baktığımızda da bir tutarsızlık konusu ön plana çıkıyordu. Zamanında Selin çocuğu olacağını Serkandan saklamış ve Eda'da bunun yanlış olduğunu Serkan'ın bilmesi gerektiğini söylemişti. Bir zaman sonra Selin'in yalan söylediği anlaşıldı. Ancak ne var ki Eda'da kendisinin bu sefer içinde olduğu mevzuda çocuk meselesini Serkan'dan saklama ihtiyacı duydu.

   Bu tarz senaryo aksaklıkları, senarist değimi, oyuncu sirkülasyonu derken dizinin 52 bölüm yayın hayatında kalıp final vermesi düşündüğümüzde gayet iyi bir sayı. Bütün ekibin ellerine sağlık. Herkes için hayırlısı olsun. Başka projelerde görmek dileği ile. SEN ÇAL KAPIMI çok yakında final bölümü ile FOX'da.. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SEVİLEN PROGRAMA ÜÇ YENİ İSİM

  Show Tv ekranlarında 9 sezondur devam eden BKM yapımlı komedi skeç programı 'GÜLDÜR GÜLDÜR'e üç yeni oyuncu katıldı. BKM yapımlı p...